2010. 09. 07. 22:15 Népligeti Buszpályaudvar, Budapest
Tisztelt Utasaink! Járat indul Mucsajröcsögére 22 óra 20 perckor a 6-os kocsiállásról.
Tisztelt Utasaink! Járat indul Bugyira 22 óra 35 perckor a 8-as kocsiállásról.
Tisztelt Utasaink! Nemzetközi járat indul Montpellierbe 23 órakor az 5-ös kocsiállásról.
Sok apró különbséget fedeztem fel az utazási irodában kapott információk és a valóság között, de végül is mind kellemes meglepetés volt. A román sofőrök például nem foglalkoztak vele, hogy mekkora a bőröndöm, csak annyit kérdeztek, hogy: „Nice?”. Félútig egyébként jól titkolták, hogy bármilyen idegen nyelvet is beszélnének. Aztán egy hölgyet otthagytunk egy benzinkútnál, mert nem jött vissza időben, majd miután visszamentünk érte, angolul és franciául is elmondták neki, hogy „Én mindig mondok 15 perc. Ez idő mindenkinek! Nekünk van egy időbeosztásunk. 15 perc után még mondok 10 perc. Ha nem tartjuk be az időbeosztást…”.
Az út legnagyobb részében felváltva esett, zuhogott, szemerkélt illetve ömlött az eső.
Eközben állandóan SMS hangok hallatszottak: a telefontársaságok üdvözöltek minket minden új országban, hálózaton, stb. Már itt gyanús kezdett lenni, hogy Szlovákia, Ausztria helyett Horvátországban és Szlovéniában köszöntöttek, de végül is ez rövidebb út volt, mint a terv szerinti.
Majd kisütött a nap és balra a tenger, jobbra az Alpok látszottak, völgyhidak és alagutak váltották egymást.
Este 9 helyett délután fél 5-kor érkeztünk Nizzába, így bőven volt idő lepakolni az ideiglenes szálláson, megnézni a tengert és aludni. A hotel felé menet még én kértem segítséget, de visszafelé már útbaigazítottam egy turistát…
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése