2010. október 17., vasárnap

Multikulti angolóra

Külön élmény hallgatni, ahogy például az olaszok franciául beszélnek, de azt is, ahogy néhány francia angolul… Utóbbit nem a francia, hanem az angol órán tapasztaltam, mert angolt is vettem fel, hátha tanulok ott is valami hasznosat.

Lehetett választani többféle csoport közül. Mivel üzleti angolt már 1 évig tanultam, a szakmai kommunikációt választottam (volt más is, ami még jobban érdekelt, de az persze nem indult). Itt prezentációt, előadás tartást gyakorlunk, ami elég hasznosnak tűnik.

A legutóbbi órán az volt a feladat, hogy párokba rendeződve meg kellett tudni két különleges dolgot (tehát nem olyat, hogy 21 éves vagy hogy Nizzában lakik) a másikról és ez alapján kellett őt „eladni” a többieknek 60 másodperc alatt. Sok embernél a származás volt az egyik kuriózum, így tudtam meg, hogy elég multikulti a csoport. Azt hiszem, 15-en vagyunk, ebből 3 Erasmusos: én és két portugál. A franciák közül sokan érkeztek más országból még egészen pici gyerekként és itt nőttek fel: van két afrikai lány nem tudom melyik országból, egy koreai srác, 3 arab lány (az egyik Marokkóból, a másik kettőre nem emlékszem), egy török srác (ő érettségi után jött Nizzába tanulni) és egy lány, akinek a családja vajdasági magyar, de ő már itt nőtt fel. A többieket ugyan nem tudom, de ez már 11 a 15-ből…

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése