Múlt hét hétfőn kiderült, melyik francia csoportba kerültem, bár azt sajnos nem árulták el, hogy hány pontom lett. Annyit mondtak, hogy keddenként lesznek az órák 16.30-tól a közgázon és nem tudják, melyik teremben. Így múlt hét kedden 16.00-tól 16.40-ig kérdezgettem a portán és különböző irodákban, hogy vajon hol lesz az óra, de mindenhol másik irodába küldtek.
Ezen a héten kedden újra elindultam négy órakor, de szerencsére az egyik irodai dolgozó megsajnált és lejött velem a portára. A portás neki már hajlandó volt elővenni és megnézni a terembeosztásos papírt, de abból nem sok minden derült ki. Majd a hölgy felhívott kb. 30 telefonszámot és mivel ebből csak 3-an vették fel, és ők sem tudtak segíteni, így megállapította, hogy a bölcsész karon (ők szervezik a franciaórát külföldieknek) még rosszabb a helyzet, mint a közgázon. Ezután javasolta, hogy menjek fel a B épület 3. emeletére és nézzem végig az összes termet, hátha megtalálom, amit keresek. Az órát ugyan nem találtam meg, viszont találkoztam még 8 Erasmusossal, akik szintén a franciakurzust keresték, így azért már mégis jobb volt a helyzet. Egyikük kapott egy e-mailt, miszerint az óra az A épület 4. emeletén lesz, de nem fél öttől, hanem fél hattól. Majd kiderült, hogy hattól…
Hatkor végre megérkezett a tanár, és még néhány Erasmusos majd elkezdődött az óra :)
Csak 6 olasz volt (4-en hazamentek, mert nem volt kedvük hatig várni), 3 német, 1 srác, aki Romániában született, de Csehországban él és tanul; 1 lány, aki szlovák, de Csehországban tanul (mellette ültem a szintfelmérőn); még egy szlovák lány és én.
Először egyesével be kellett mutatkozni és a tanár minden mondathoz hozzáfűzött valamit, ami eszébe jutott. Így egyrészt nem volt olyan bemutatkozás ízű a dolog, másrészt a másfél órás szemináriumnak vége lett, mire mindenki sorra került. A tanár egyrészt a hibákat javította ki (ez kicsit kellemetlen, de ebből tanulunk), másrészt hasznos tanácsokkal látott minket el az élet minden területéről, de valahogy mindegyiknek egy volt a lényege. Néhány példa:
- Mivel sok itt a brit és amerikai turista, a franciák angolul fognak önökkel beszélni, ha hallják, hogy a francia nem az anyanyelvük. Mindig válaszoljanak franciául! Ez nem udvariatlanság, és előbb utóbb a franciák is franciául fognak beszélni és így önök tudják gyakorolni a nyelvet.
- Nézzenek sokat TV-t (francia adásokat)!
- Járjanak az egyetemi testnevelésórákra, mert ott franciákkal lehet találkozni és lehet velük beszélni.
- Miután hazamentek, ragadjanak meg minden lehetőséget, hogy gyakorolják a franciát, hogy nehogy elfelejtsék!
Összességében a franciaóra nem volt nehéz, de hasznos volt és azért is örültem neki, mert végre megismertem néhány közgázos Erasmusost, így remélem nem kell többé egyedül üldögélnem az előadásokon.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése