2011. január 10., hétfő

Januári jégeső

Jelentem, az évi csapadékmennyiség fele ma lehullott Nizzában. Először csak sima eső esett, de úgy, mintha dézsából öntenék. Vagy ahogy a franciák mondják, úgy, mint ahogy a tehén pisil. (Úgy tűnik, a földrajzon kívül a biológia sem erősségük…)
Aztán hihetetlen zenebona támadt. Mennydörgés és apró jégdarabkák kopogása az ablaktáblán. Persze a talajra leérve hamar elolvadtak, mert 10 fok van egyébként és pluszban. (Az 1-1 másodperces áramkimaradások miatt ki is húztam a laptopot, nem hiányzik, hogy valami baja legyen itt nekem.)
Mindenesetre nekem szokatlan volt ez a természeti jelenség januárban, otthon még csak májustól augusztusig találkoztam jégesővel. Most örülök egy kicsit, hogy ma nem kell mennem sehová, még akkor is ha egész nap tanulnom kell.

Fura, mikor tudod, hogy arra van a tenger, de egybemosódik az egész a felhővel:

Egész napos tanulás


Ezt már tökélyre fejlesztettem. A mindennapi teendőket már az agyam pihentetéseként végzem.
Napirend: ébredés, 1 fejezetnyi tanulás, reggeli, tanulás, fogmosás, tanulás, főzés, tanulás, ebéd, tanulás, na jó azért megnézem az e-maileket is, aztán tanulás, ha nem bírom, akkor háromszor megmászok négy emeletet, majd tanulás, vacsora, tanulás, zuhanyzás, tanulás. Ha erre képes vagyok, akkor egy tantárgy kivégezve. De még ott van másik kettő, azokba is bele kellene nézni azért…
Úgyhogy most megyek is, aztán találjátok, ki mit fogok csinálni, miután közzétettem ezt a bejegyzést.

2011. január 7., péntek

Ovi

Ma láttam egy francia óvodáscsoportot :)
6 fehér bőrű "fehér", 3 barna bőrű "fehér", 4 fekete, 2 cappuchinó és egy kis ferde szemű :D édesek voltak nagyon :)
Persze tudom, hogy ez nem reprezentatív mintavétel a lakosság összetételéből, de azért jelez valamit úgyhogy gondoltam, megosztom veletek.

2011. január 1., szombat

Szilveszter


A karácsonyi társaság egy részével és még egy csomó ismeretlen emberrel ünnepeltem a 2011-es év kezdetét egy házibuliban. Egész jó volt, de a haverokkal szívesebben buliztam volna…

Érkezéskor az első óévbúcsúztató meglepetés a fűtés hiánya volt. Még szerencse, hogy enyhe itt a tél: tegnap délben (plusz) 13 fok volt de éjjel azért lehűlt a levegő, kb. 5 fok lehetett kint. Bent amikor megérkeztünk, max. 15, de mivel legalább negyvenen összegyűltünk, hamar „beleheltük” a helyet, így 20-22 fok lett, viszont a páratartalom a maximális fölötti szintre emelkedett. Néha azért kinyitottuk az ablakot, nehogy tönkremenjen a számítógép meg a hangfal…

Enni-innivalóban nem volt hiány, 40 ember kb. 30 féle kaját hozott, de nem lehetett hozzájuk férni, amíg 3 önjelölt konyhafőnök csaj az utolsó chips-es zacskót is sorba nem rakta.  (Hely hiányában a főzőlapon). Ez a folyamat pedig tovább tartott, mint a 45 faktoriális per kettő darab köszönés és bemutatkozás, de legalább megéheztünk addigra. :D
A második újévköszöntő meglepetés az volt, amikor egyszer csak elhallgatott a zene egy égett szagot éreztünk.  Szerencsére a kettő nem függött össze. A zene csak azért hallgatott el, mert kihúzódott a zsinór. Az égett szag viszont a konyhából jött, mert egy zseni bekapcsolta a főzőlapot, amin a chipsek voltak...  Az izzó  chipszeket eloltottuk, de a zacskó végérvényesen ráégett a főzőlapra...  És persze nagyon büdös lett bent.  Hát...megtudtam, hogy a franciák tényleg csak 2 csúnya szót használnak...

Most több volt a francia, mint karácsonykor. A legtöbb francia saját bevallása szerint nem jó földrajzból. Hogy ez mit jelent?
-     Honnan jössz?
-          Mondj egy országot és megmondom, hogy ahhoz képest milyen irányba van az én országom. (Ez nagyon jó móka, próbáljátok ki!!)
-          Anglia?
-          Keletebbre.
-          Lengyelország?
-          Délebbre.
-          Csehország?
-          Délebbre és egy kicsit keletebbre.
-          Bulgária?
-          Annyira nem kelet. Szlovákiától délre.
-          Csehszlovákia? (ajj-jajj, néhány törióra kimaradt…) Szerbia? Ööö... Horvátország?
-     Ezek szomszédos országok, úgyhogy közel jársz.
-     Nem tudom! Milyen ország van még??
ezután felsoroltam a szomszédos országokat, de ez nem segített. Budapestről viszont egyből beugrott neki Magyarország, mert egy ismerőse ott vett most lakást a végkielégítéséből és ott tölti a szilvesztert.

Olyannal is találkoztam, aki szerint Bulgária északi szomszédja Litvánia, Ukrajna meg Horvátországgal határos és még sorolhatnám… De azért kapnak egy pirospontot, mert végül is csak európai országokat soroltak fel. :)

Ezután az szokott következni, hogy:
-          A magyar nyelv az oroszra vagy a németre hasonlít?
-          Egyikre sem.
-          Tényleg? És az hogy van magyarul, hogy "egészségedre"? (majd hosszas próbálkozás következik ezzel a szóval...)

Meg ilyenek. Végül is jól szórakoztam. Most pedig újult erővel készülhetek a vizsgáimra…

Karácsony

Szokatlan volt nem a családommal tölteni az ünnepeket… Mindenesetre nem szomorkodtam egyedül a szobámban. Egyik csaj rendezett egy ilyen kis beszélgetős karácsonyi összejövetelt, ami elég nemzetközire sikerült. A nem európaiak voltak többségben, Dél-Amerika, India stb. Jó volt, érdekes volt ilyen messziről jött emberekkel beszélni :)
Mindenki vitt valamit enni vagy inni. A ropin meg a chipsen kívül volt tonhalas szendvics, a mexikói srác olyat hozott, hogy csirkehús-darabok fűszeres szószban (ami a kedvünkért annyira nem volt csípős, mint kellett volna és a hozzávalók között még a kakaópor is szerepelt... na még ilyet sem ettem eddig), én sütöttem fánkszerű tésztából kis golyókat, erre odajött hozzám egy iraki kurd srác, hogy ezt megköszönje, mert a tesója pont ilyet szokott sütni, és de jó stb. ezen kicsit meglepődtem. (Szegény sráctól nem tudtam mit kérdezni, mert a kurdokról a terrorizmuson kívül más nem jut eszembe, aztán végül megkérdeztem, hogy ééés, te mit csinálsz itt Nizzában?) (fogorvosnak tanul egyébkét)
2 művészlélek csaj hozott ananászt, litchit (ilyet is most ettem először, egy élmény volt), édes kekszet és büdös sajtot, mert szerintük utóbbi kettő finom együtt (szerintem meg sem együtt, sem külön nem finom) ...hát ilyeneket ettünk és még mindenféle csokit :)
Megtudtam, hogy Indiában 2 féle diplomát „gyártanak”: lehetsz orvos vagy informatikus. Irodalmat, filozófiát és hasonló tudományokat nem tanítanak egyátalán. Így a francia egyetemen tanulható tárgyak listáján is meglepődtek az indiaiak, nemcsak a franciáknak a munkához való hozzáállásán és a másfél-kétórás ebédszüneten.

Ez pedig a koli karácsonyfája: (a plafonról lelógó díszítés kicsit olaszosra sikerült)