Az elmúlt hosszú hétvégén felváltva voltam idegenvezető és turista :) Itt volt ugyanis Nizzában Edit és Ádám, akikkel még Aix-en-Provanceban találkoztunk, mikor ott voltunk Adával. Megmutattuk nekik a várost, meg a környéket, illetve volt, amit együtt fedeztünk fel.
Az időjárás nem mindig volt kedvező, mert már nem kéthetente háromszor esik az eső, hanem két-háromnaponta. Ősz van…
Péntek este bulizni próbáltunk. Az első hely ahol voltunk, mindig tele van, most sem volt másképp, de nem mindenkinek tetszett az élőzene, ezért továbbálltunk. Olyan helyre nem akartunk menni, ahol a 10 euró a belépő, amiben még se fogyasztás, se ruhatár nincs benne, pedig ilyen helyből van választék. Aztán a ruhatár 2 euró darabja, az üdítő 4 euró, 25 centiliter (!) (a franciák mindent centiliterben mérnek :D ) sör 5 euró, koktél 10 euró vagyis 2800 Ft… de az árakról majd még írok bővebben.
Szóval, ilyen helyre nem akartunk menni, így még megnéztünk két másikat, de elég üresek voltak, úgyhogy nem buliztunk. Eddig mindig mindenütt volt buli, nem tudom, mi történt… Vagy eddig pénteken egyszer sem voltunk, mindig szombaton mentünk?
Szombat este fel akartunk menni egy várba, de kiderült, hogy estére bezárják a kaput, hogy ne aludjanak a csövesek a parkban, úgyhogy nem mentünk fel. Ezután ismét bulizni próbáltunk, immár több sikerrel :)
Vasárnap a legközelebbi faluba, Villefranche-ba buszoztunk el, ahol nem sok minden van, de szép hely. Lehet sétálni a tengerparton, fotózkodni és miután lement a nap, kellőképpen összefagyni, majd egy forró csokitól kiolvadni.
Hétfőn Eze villageba mentünk, ahol voltak ilyen kis meseházak, mint kb. a Gyűrűk urában :)
Majd Olaszországba ruccantunk át, út közben Monacóra is rápillantva. Híres nevezetes dolgok meglátogatásáról nem tudok beszámolni, mert csak egy közeli városig mentünk, de azért elmondhatjuk, hogy voltunk Olaszországban is (ahol jó hideg volt).