2011. március 20., vasárnap

Új szoba

Egyik nap összetalálkoztam azzal a Csehországban tanuló szlovák Erasmusos csajjal, akinek nem sikerült elég kreditet összekaparni első félévben, emiatt az otthoni egyeteme nem engedte, hogy 2. félévre is maradjon. Pont a kiköltözés utolsó simításait csinálta. Úgyhogy gondoltam most, hogy 1 szoba tutira üres, itt az ideje megkérdezni a titkárnőt, hogy át lehet-e költözni másik szobába.
- Miért???? (Igazi titkárnős "mindenről tudni akarok" hangsúllyal)
Válasz közben ezt gondoltam: elsősorban azért, mert hót penész a fal. Egyébként meg zajol a mosógép, meg a folyosón lakó minden második ember, mintha azokat száműzték volna a földszintre, akik maguk is annyi zajt csapnak, mint a mosógép, plusz a bejárat előtti részen szoktak hangosan vihogni reggel a takarítónők meg este azok, akiket kiparancsolnak a társalgóból 22.45-kor, amikor a portás bezárja, stb.
De csak ennyit válaszoltam:
- Mert a mosoda mellett lakom, és egész nap a mosógép zaját hallgatom.
- Ouh-là-là... Persze, el lehet költözni. Holnap délelőtt kérdezze meg Jean-Philippe-et a portást, hogy melyik szobák üresek és válassza ki, hogy melyik felel meg Önnek leginkább.

***
Jean-Philippe: - Miért??? (A fene vinne el, most 2x5 perccel több munkám van miattad.)
- Mert a mosoda mellett lakom, és egész nap a mosógép zaját hallgatom.
- eeeh.. (kinyitja a füzetét) Üres a 825 és a 831. Annak a szárnynak az első emeletén vannak. Odaadom a kulcsot, megnézed és választasz.
- Van esetleg más üres szoba is? (Nehogy már két majdnem egymás mellett lévő közül kelljen választanom, mi van, ha mindkettő a budi mellett van?) Lenti szoba?
- eeeh.. (lapoz a füzetében) hát nincs...
- Akarom mondani, fenti. (Vannak még nehézségeim a francia nyelvvel.) Azt hallottam, hogy egy lány most költözött ki a 1035-ből, azt megnézhetem?
- Jó, akkor odaadom a 825 és a 1035 kulcsát. Nézd meg és válasszál.
(Ja, akkor már a 831-et nem adja ide... na mindegy, nézzük a szobákat.)
A 825-nél rosszabbat nehezen tudnék elképzelni. Azt hiszem, Jean-Philippe nem akarta, hogy elköltözzek... A szekrénynek nem volt ajtaja (büdösek lesznek a ruháim, ha főzök), a mosdókagylónak hiányzott a dugója (nem lehet mosni, 5 pár zoknit meg nem viszek a mosodába 4 euróért), az ablakot alig lehetett bezárni, penészes volt a fal és még sorolhatnám. A 831 meg még közelebb volt a WC nyikorgó ajtajához... Na, lássuk a 1035-öst, ennél csak jobb lehet... Ott az ágy kivételével minden rendben volt, viszont az ágy fakerete nagyobb volt, mint a matrac, szóval ha nem fekszel, hanem ülsz, akkor nagyon kényelmetlen.
- Megnézhetek még más szobákat is?
- Hát egyik se jó? Na, akkor még odaadom a 1221-est, harmadik emelet. (Közben rájöttem a számozás logikájára.)
Persze, az sem néz a tengerre, de így jár, aki 5 héttel a félév kezdete után érkezik. Lényeg, hogy nem penészes, a folyosó végén van, ahol nincs annyi zaj, lehet normálisan szellőztetni, mert ennek a folyosónak már van ablaka, amúgy meg olyan, mint az előző szoba. Igaz, hogy nem volt szék, karnis meg lámpa, de azt mondta Jean-Philippe, hogy vigyem át a régi szobából, a karnist meg beírja a füzetébe, hogy hozzanak.

A költözés persze nem volt egy leányálom. Új szobát takarítani, cuccokat összepakolni, harmadik emeletre felhurcolni, kirakni, elrendezni... De kibírtam. Már össze is találkoztam a két új szomszédommal, hát elég elvontnak tűnnek, de ne ítélj elsőre, amúgy meg mindegy nekem, csak ne bömböltessék a TV-t, meg ne beszéljenek olyan hangerővel Skype-on, hogy Skype nélkül is elhallatszik Indiába.
Plusz apró öröm, hogy a folyosó ablaka a tengerre néz és eggyel több konnektor van (nem kell többé félhomályban főznöm a vacsorát). A zuhanyzó annyival másabb, hogy nem tekerni kell a csapot, hanem megnyomni egy gombot, utána meg magától eláll a víz. (Ez azért ilyen, hogy spóroljunk a vízzel, vagyis az ötlet jó.) Viszont úgy van beállítva, hogy ha megnyomod a gombot, akkor az Amazonas vízhozamához hasonló víz zúdul rád 30 másodpercig. Mivel ennél több ideig zuhanyzom, újra megnyomom a gombot és a végén 2x annyi víz fogy, mint a hagyományos csapnál. Így nem jobb ez a megoldás akkor sem, ha 20 egyetemistából 1 rendetlen nem zárná el rendesen a csapot.
Csak hogy lássátok: itt Nyugaton sem tökéletes minden, sőt.

2011. március 9., szerda

Hegymászás

Az a hallgatói szervezet, amelyik októberben alakult, eddig csak Nizzában szervezett programokat az Erasmusosoknak és 90%-ban bulikat. Második félévre viszont már kirándulásokat is terveznek, aminek örülök. (Persze, azért voltam kirándulni eddig is, hogy nem ők szervezték, de akkor is örülök.)

Múlt vasárnap hegyet mászni voltunk. Útban a vasútállomás felé átgondoltam, hogyan is kell franciául vonatjegyet venni, hogy majd a pénztáros néninek gyorsan el tudjam mondani. Erre azonban nem volt szükség, mert automatából kellett megvenni a jegyet. Emeletes vonattal mentünk, de így sem jutott ülőhely. Nem baj, úgyis csak húsz perc volt az út.
A hegymászás egyébként tök jó program lett volna, de nekem minden bajom volt. Előtte két nap is kocogni voltam, (amire régen nem volt példa), így már az állomáson az aluljáróból felfelé vezető lépcső megmászása sem volt olyan egyszerű, pedig az csak 3 méter volt nem 600. Ezenkívül fájt a lábam a cipőben, gyorsan kellett haladni, ritkán álltunk meg és rövid időre, egyszer melegem volt, máskor fáztam, ha megálltam felvenni/levenni a pulcsimat, lemaradtam, stb. Na mindegy, legalább a kilátás szép volt. De azért remélem, hogy a következő kirándulást hozzám hasonló állóképességűek szervezik és nem ezek a srácok.

A tengerpartról indultunk, hogy könnyebb legyen kiszámolni, hány métert mászunk.


 Ide készültünk:
 Ilyen köves volt a talaj:
 Itt még mosolyogva:
 Itt már csak a fotó kedvéért:
 Eze village az első hegy tetején:

 Ugyanez a falu a második hegyről nézve:
 A helyi nyomornegyed. Tetőterasz medencével:
 Végre :)

Kilátás a második hegy tetejéről:
 Lefelé menet:


Ha még több képet szeretnél látni, kattints a linkre (vagy az oldal tetején a cím alatti csíkra)