Jelentem, az évi csapadékmennyiség fele ma lehullott Nizzában. Először csak sima eső esett, de úgy, mintha dézsából öntenék. Vagy ahogy a franciák mondják, úgy, mint ahogy a tehén pisil. (Úgy tűnik, a földrajzon kívül a biológia sem erősségük…)
Aztán hihetetlen zenebona támadt. Mennydörgés és apró jégdarabkák kopogása az ablaktáblán. Persze a talajra leérve hamar elolvadtak, mert 10 fok van egyébként és pluszban. (Az 1-1 másodperces áramkimaradások miatt ki is húztam a laptopot, nem hiányzik, hogy valami baja legyen itt nekem.)
Aztán hihetetlen zenebona támadt. Mennydörgés és apró jégdarabkák kopogása az ablaktáblán. Persze a talajra leérve hamar elolvadtak, mert 10 fok van egyébként és pluszban. (Az 1-1 másodperces áramkimaradások miatt ki is húztam a laptopot, nem hiányzik, hogy valami baja legyen itt nekem.)
Mindenesetre nekem szokatlan volt ez a természeti jelenség januárban, otthon még csak májustól augusztusig találkoztam jégesővel. Most örülök egy kicsit, hogy ma nem kell mennem sehová, még akkor is ha egész nap tanulnom kell.
Fura, mikor tudod, hogy arra van a tenger, de egybemosódik az egész a felhővel:
Fura, mikor tudod, hogy arra van a tenger, de egybemosódik az egész a felhővel:

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése