2011. április 24., vasárnap

Képek az egyetemről

Az egyetem épülete:


 Van kiállítóterem, de az épület legkülönbözőbb helyein is találkozhatunk mindenféle művészi alkotásokkal. A tető szélén például áll egy öltönyös bábu. A művész nem tudom, mit akart ezzel kifejezni, de engem egy öngyilkos-jelöltre emlékeztet a figura, mert a kezével mutatja, hogy "nem oké".

A padra firkálás itt is jellemző:

ÖÖ, ezt inkább nem fordítom le...

A népszerű chips-, csoki-, üdítő- és kávéautomaták: Egészséges életmód...

A régi könyvtár felszereltsége: 8 sor könyv. Ennyi nekünk is van otthon... De legalább hamar megtaláltam, amit kerestem.Viszont a januárban elkészült új könyvtár nagyon szupi, három emeletes és tényleg hasonlít egy könyvtárra. Kiderült, hogy eddig a közgázos könyvek többsége a jogi kar könyvtárjában volt. Most viszont áthordták az újba. A franciákra jellemző módon a földszinten a numerikus matematika és a molekuláris biológia kaptak helyet. Nem tudtam, hogy ezek is a gazdaságtudomány határterületei, de az ember mindig tanul :D




A franciacsoport kemény magja: (A fiúk annyira tanulnak, hogy nem érnek rá órára jönni)


Érdekesség, hogy a franciák mind ilyen furán színes, sokvonalas-kockás papírra jegyzetelnek. (Nem pedig "franciakockás" füzetbe :D ) Kivéve, aki laptoppal jön és gépelve jegyzetel... nagy örömömre, mert így könnyebben el tudom kérni a jegyzetüket és könnyebben ki is tudom olvasni.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése