2010. november 1., hétfő

Cannes

Cannes nincs innen messze, két óra minden bokorban megállós busszal, ami negyedóránként közlekedik.

Nagyobb a híre, mint amennyi látnivaló van ott, de azért elmentünk :)

A fő attrakció a Cannes-i Filmfesztivál épülete, ami egyébként nem túl nagy építészeti csoda, csak híres. Épp kisebb felújítást végeztek rajta, így most nem tudtam a vörös szőnyegről mosolyogva lefényképeztetni magam, mint 3 és fél éve a sulis szervezett úttal. Be kellett érni a színészek kéznyomaival.







Azonkívül lehet sétálni a tengerparton, ahol egészen különleges a mikroklíma: bár pulóveres-hosszúnadrágos idő volt egyébként, a tengerparton tűzött a nap és nem fújt a szél, így sokan napoztak (fürdőruhában), sőt volt, aki még fürdött is… az nekem már kicsit túlzás lett volna így október végén, de a dzsekit levettem azért :D





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése